Učebna č. 19 Vyšší odborné školy oděvního návrhářství a Střední průmyslové školy oděvní, Jablonského 3/333, Praha 7 - Holešovice, v sousedství stanice metra "Nádraží Holešovice" (trasa "C").
Vstup pro všechny zájemce zdarma.
Cesta na místo konání: Vzhledem k vlakovému nádraží Praha-Holešovice vystoupíme z podzemí metra na opačném konci. Při výstupu ze stanice metra uvidíme přímo proti sobě žlutou školní budovu. Po značeném přechodu vlevo od zastávek tramvají č. 5 a 12 přejdeme koleje a vydáme se rovně podél zeleného plotu vlevo od školní budovy. Do školního areálu vstoupíme po pravé straně v pořadí druhým vchodem. Po schodech vystoupíme do I. patra, kde zabočíme vpravo. Za rohem přijdeme k učebně č. 19.
V prostoru školy se nacházejí prodejní automaty s nápoji a studenými pokrmy.
John Milton (Londýn, 1608 - Londýn, 1674), tvůrce "Ztraceného ráje", se řadí mezi nejvýznamnější básníky v dějinách anglického písemnictví. Vedle básnických děl proslul i jako velice bystrý a nebojácný pamfletista reagující na situaci v Anglii za občanské války a commonwealthu - mnohé z jeho myšlenek neztratily dodnes nic ze své nadčasové platnosti!
"Ztracený ráj" ("Paradise Lost"), nejrozsáhlejší epickou báseň v anglickém jazyce, vydal poprvé londýnský tiskař Samuel Simmons († 1687) na podzim roku 1667 v nákladu kolem 1300 exemplářů. - Svazek "Ztraceného ráje" nechyběl bezpochyby ani v knihovně Georga Friedricha Händela, leč skladatel z něho (kupodivu!) nic nezhudebnil. Z jiných Miltonových textů vycházejí, větší či menší měrou, libreta Händelových oratorií "L'Allegro, il Penseroso ed il Moderato", "Samson" a "Příležitostné oratorium"; stranou bychom neměli nechat ani hudbu k Miltonově divadelní hře "Comus" (1634), HWV 44.
Pro Händelovy ctitele je zajímavá rovněž okolnost, že vůbec první překlad "Ztraceného ráje" do italštiny ("Il Paradiso perduto") vyhotovil a vydal, v Londýně mezi lety 1729 a 1735, s podporou prince z Walesu, Paolo Antonio Rolli (1687-1767) - libretista mistrových oper "Muzio Scevola" (od Händela pouze III. dějství), "Il Floridante", "Publio Cornelio Scipione", "Alessandro", "Riccardo Primo" a "Deidamia".